KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12757403
nr 1275 7403
Silvi Väljal
(1928-2014), Estland
Etsning, "Kadakad". Signerad, daterad 1988. Motivet: 16x14,5 cm
Silvi Väljal, Estnisk bildkonstnär född 1928, död 2014.
måndag 16 september 2019
kl 18:36:06
Silvi Väljal
nr 1275 7403
Silvi Väljal
(1928-2014), Estland
måndag 16 september 2019 |